Ampułki na zmarszczki poprawiające elastyczność skóry

W drogeriach i perfumeriach znajdziemy mnóstwo preparatów przeciwzmarszczkowych (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon), poprawiających elastyczność, jędrność oraz, ogólnie, stan skóry. Wśród nich znajdują się nie tylko świetnie znane kremy, ale też preparaty do zadań specjalnych, jak na przykład ampułki na zmarszczki.

Te małe fiolki mogą różnić się od siebie wyglądem. Zazwyczaj są to szklane lub wykonane z elastycznego materiału, centymetrowe ampułki. W ich wnętrzu skrywa się nic innego, jak skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe.

Zależnie od stanu cery i jej problemów, znaleźć możemy remedium na każdy problem. Istnieją ampułki zaprojektowane z myślą o skórze trądzikowej, łojotokowej, przesuszonej, skłonnej do zmarszczek, wrażliwej, dojrzałej, naczynkowej…

Taka forma kosmetyku ma wiele zalet. Po pierwsze jest to niezwykle wygodne. Porcja preparatu, którą powinniśmy zaaplikować jednorazowo została z góry odmierzona. Wystarczy przekłuć ampułkę, jej zawartość wylać na dłoń i wklepać w skórę. Ponieważ kapsułki zawierają skoncentrowane substancje aktywne, najlepiej nakładać je wieczorem. To właśnie nocą, skóra najlepiej chłonie dobroczynne mikro elementy. W zależności zaleceń producenta taki kosmetyk można stosować do kilku razy w tygodniu – zarówno samodzielnie, jak i pod nasz krem.

Ogromną zaletą takiej formy kosmetyku jest świeżość. Mamy zawsze pewność, że zawartość nie miała kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu kosmetyk jest dłużej świeży, a do jego produkcji nie trzeba było wykorzystywać konserwantów. Ponadto forma ampułek zapewnia najwyższą efektywność. Wiele z substancji, mających zbawienny wpływ na cerę, ulega negatywnemu wpływowi czynników środowiskowych. Doskonałym przykładem jest witamina A, która świetnie sprawdza się w roli antidotum na zmarszczki. Niestety, szybko utlenia się i traci swoje właściwości w wyniku kontaktu z powietrzem i światłem. Ampułki sprawiają, że dobroczynne substancje nie zostają zniszczone przez powietrze lub słońce.

Ampułki na zmarszczki

Przedwczesne zmarszczki mogą zostać zlikwidowane, należy tylko wybierać ampułki zawierające takie substancje, jak na przykład witaminy A, E, C, kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, czy naturalne olejki. Warto zwrócić uwagę na wspomnianą już witaminę A, a właściwie jej pochodne, zwane retinoidami. Ze względu na swą skuteczność są bardzo pożądane w kosmetykach, ale jednocześnie rzadko używa się ich w zwykłych kremach, właśnie przez bardzo szybkie utlenianie. Rozwiązaniem może być właśnie forma ampułek. Pochodne witaminy A mają różną intensywność, ale tę samą zasadę działania. W początkowej fazie powodują złuszczanie martwego naskórka i pozbywanie się martwych, starych komórek. To najnieprzyjemniejszy etap, który jednak z czasem mija. Po zakończeniu tego procesu, pojawia się znacznie wygładzona, jędrniejsza skóra o wygładzonym kolorycie.

Gdy  etap złuszczania mija, coraz bardziej zauważalne stają się inne korzyści płynące ze stosowania witaminy A. Jedną z nich jest poprawa budowy naskórka, który staje się grubszy, przez co chroni przed uszkodzeniami i utratą wody. Ponadto witamina A stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a także naprawia ich zniszczone włókna. To właśnie kolagen i elastyna budują strukturę skóry, a ich utrata powoduje powstawanie zmarszczek.

Zapobieganie zmarszczkom i przeciwzmarszczkowy krem pod oczy

Retinoidy warto łączyć z innymi substancjami, jak na przykład inne witaminy, zwane witaminami młodości – E i C. One także doskonale likwidują i zapobiegają zmarszczkom. Wyrównują koloryt skóry, jej strukturę, przyśpieszają syntezę kolagenu oraz budują warstwę lipidową naskórka. Cera staje się bardziej odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, ale także szybciej się regeneruje. Uzupełnicie je wklepując przeciwzmarszczkowy krem pod oczy – koniecznie wklepując, nie wcierając.

Stosowanie ampułek niesie ze sobą wiele korzyści. To bardzo efektywna forma kosmetyków – substancje aktywne pozostają świeże i nie ulegają uszkodzeniom. Ponadto stosowanie ich jest bardzo proste, nie trzeba martwić się o to, czy odmierzany właściwą ilość kosmetyku. Co więcej, ampułki łatwo zabrać ze sobą w podróż!

Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
3. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005

Oddaj swój głos.

7 Komentarze

  1. Ja lubię stosować różne kremy, maseczki, ampułki. Na zmarszczki też dobrze iść raz na jakiś czas do gabbinetu na laser czy inny zabieg. Cudo mówię wam! 🙂

  2. A czy takie ampułki można na worki pod oczami stosować?> Bo ja mam wrażliwe oczy i przeciwzmarszczkowy krem pod oczy zazwyczaj mnie uczula i powoduje łzawienie ;(

  3. Zapobieganie zmarszczkom trzeba zacząć już w młodości a nie potem narzekać i beczeć no jak się nie robi 30 lat nic ze swoją twarzą to nie wiem jak można oczekiwać że się zawsze będzie pięknym i młodym!! Jak krem na zmarszczki pod oczami stosuję od 25 roku życia i niemam kurzych łapek!!

    • Taka prawda, niestety. Im szybciej tym lepiej. Bo jak się zacznie stosować kremy przeciwzmarszczkowe dopiero pod koniec 30. to ja gratuluję, nic to nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*