Krem przeciwzmarszczkowy – jaki wybrać, aby był skuteczny?

kobieta 50lat

Kremy przeciwzmarszczkowe to bardzo dyskusyjny temat. Stosują go kobiety już po 25 roku życia, ponieważ w tym okresie, zdaniem naukowców, dochodzi do ujawnienia się pierwszych bruzd skórnych. Krem przeciwzmarszczkowy musi mieć odpowiedni skład, aby swoim działaniem wpływał na skórę i pozytywnie na nią oddziaływał. Ponadto, powinien łączyć w sobie kilka składników aktywnych w odpowiednich proporcjach, dopasowanych do wieku i kondycji skóry. 

Udowodnione działanie kremu przeciwzmarszczkowego

Jeśli zacznie się stosować kosmetyk na zmarszczki odpowiednio wcześnie, zmarszczki będą bardzo wolno występować i powoli się pogłębiać. Każdy produkt przed premierą rynkową musi przejść pozytywnie wyczerpujące testy na obecność chemikaliów, intensywność działania i możliwość powodowania alergii. Nie ma więc możliwości, aby kupiony przez nas kosmetyk z naturalnym składem po prostu nie działał.

Co musi zawierać krem, aby był skuteczny ?

– koenzym Q 10 – zatrzymuje wodę w organizmie, dzięki czemu dochodzi do intensywnych przemian biochemicznych.

– witaminę A – znana głównie poprzez retinol, który bardzo silnie i mocno regeneruje skórę, poprzez co działa nawet na odwodnioną tkankę w zaawansowanym wieku.

– witaminę E – naturalna ochrona włókien kolagenowych, broni przed rozpadem, zapobiegając wczesnemu starzeniu się tkanek.

– witaminę C – swoim działaniem pobudza rytmiczne krążenie krwi w tkankach, przez co intensywnie je odżywia, gwarantując zdrowy wygląd nawet w zaawansowanym wieku.

– polifenole – silne przeciwutleniacze, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo

– kwas hialuronowy – naturalny składnik wytwarzany przez komórki skóry, z czasem jego produkcja jest niewystarczająca, dlatego konieczne jest dostarczenie go poprzez kosmetyki. Ujędrnia, uwypuklając wklęsłe zmarszczki. Doprowadza do odpowiedniego nawilżenia.

– kwas foliowy – przyspiesza odnowę komórkową,  a także regenerację skóry. Ponadto wykazuje działanie ochraniające przed fotostarzeniem się skóry.

– roślinne kwasy AHA – dokonują redukcji starych zrogowaciałych komórek, zastępując je nowymi, jędrnymi jednostkami

Składniki aktywne i ich charakterystyka

Składnikami aktywnymi nazywamy substancje użyte do produkcji danego kosmetyku, które poprzez swoją charakterystykę oddziałują pozytywnie na kondycję skóry. Tym mianem określamy komponenty, które rzeczywiście działają, przynosząc konkretny skutek.

Richevon idealnym kremem na zmarszczki ?

W ostatnim czasie to krem przeciwzmarszczkowy Richevon bije rekordy popularności, używany przez wiele kobiet ze względu na swój dobroczynny skład, który ciężko jest zastąpić innymi kosmetykami. Dziesiątki zadowolonych klientek wyraziło pochlebne opinie, mile zaskoczone działaniem kosmetyku.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Często producenci oferują wiele rodzajów kosmetyków na zmarszczki. Osobno na dzień, osobno na noc, osobno krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Prawda jest jednak taka, że przy zakupie dobrego kremu, nie potrzebne będzie dokupowanie kolejnych produktów.

Czy krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn różni się czymś od damskiej wersji tego kosmetyku ?

Mężczyźni coraz częściej starają się dbać o cerę i jej kondycję. Wobec tego sięgają po preparaty przeciwko zmarszczkom, które powstały w oparciu o męskie potrzeby. W rzeczywistości jednak balsamy dla mężczyzn niewiele się różnią od damskich. Składy są bardzo podobne, różnice można natomiast odnaleźć i proporcjach składników aktywnych. przecizmarszczkowy Richevon

Podsumowanie – krem przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy ma udowodnione działanie poprzez naturalny i ekologiczny skład. Należy dostosować dany krem do wieku, rodzaju i potrzeb skóry. Bez tego niemożliwym jest zachowanie zdrowego i atrakcyjnego wyglądu pomimo upływającego czasu.

Bibliografia

1. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005

Oddaj swój głos.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*